حافظه ات را تقویت کن

یکی از موارد خیلی مهم برای تقویت حافظه، اعتماد به حافظه است، روانشناسان حافظه را به یک شبکه یا تور تشبیه کرده‌اند؛ به هر میزان نسبت به توانایی حافظه تردید کنید، سوراخ‌های این شبکه بازتر می‌شود و نمی‌توانند مطالب را خوب نگه دارند ،روش و سیستمی که بسیار کاربردی می باشد و می تواند کمک بسیار زیادی به شما در تقویت حافظه بکند،

مرتضی جاوید ملقب به سلطان حافظه‌ی ایران؛ بنیانگذار آموزش واژگان خارجی بدون فراموشی با روش LWF و IMT و مبتکر سریع ترین روش یادگیری مکالمه بدون فراموشی با متد Substitution drill و مبتکر تکنیک های نوین پرورش حافظه، هوش و خلاقیت در ایران است که تا کنون بیش از ۲۰ کتاب و محصول پرفروش در زمینه‌های زبان‌، حافظه و روان‌شناسی داشته است.

دکتر مرتضی جاوید کارشناس آموزش در گفت و گو با شبکه خبری منتخبان ملت با اشاره به اینکه بیش از ١٥ سال تکنیک های پرورش حافظه و مغز را آموزش میدهد گفت: بیش از ٢٠٠ تکنیک مختلف در ٦ حوزه را شناسایی کرده ام، که تقویت حافظه ، تمرکز و تجسم، خلاقیت، محاسبات ذهنی، مهارت مطالعه و تندخوانی، پرورش دو نیم کره و حواس پنجگانه را شامل میشود.

وی با اشاره به تاثیر تکنیکهای پرورش حافظه و مغز در یادگیری راحت و سریع موضوعات مختلف به ویژه زبان های خارجی تصریح کرد: بالانس کردن مغز و تقویت تمام قسمتهایی که در طول زمان ضعیف شده اند، پیشگیری از آلزایمر و بیماریهای ذهنی ،افزایش موفقیت و بهره وری در تمام زمینه ها، امکان استفاده مفیدتر از زمان به عنوان مثال مطالعه ده کتاب به جای یک کتاب با درک بالا، افزایش خلاقیت و موفقیتهای شغلی و سطح درآمد از جمله تکنیک هایی است که آموزش داده میشود.

این کارشناس آموزش با بیان اینکه تکنیک های تقویت حافظه و مغز را درجهت یادگیری سریعتر زبان های خارجی به کارگرفته است گفت: سیستمی را بنیانگذاری کردم که همه افراد حتی افراد صفر کیلومتر میتوانند در کمتر از یک ماه مکالمه انگلیسی و درک مطلب را تقویت کنند.

به گفته جاوید استفاده از تکنیک های تقویت حافظه میتواند در فراگیری بهتر دو بخش مکالمه و درک مطلب تاثیر گذار باشد بطوریکه

با استفاده از سیستم رمزگردانی والگو برداری از زبان مادری این دو بخش را تقویت خواهیم کرد بطوریکه با ۱۰ جلسه افراد میتوانند بر مکالمه مسلط باشند.

وی با تاکید بر اینکه روش های آموزش در فراگیری مطالب نقش موثری دارد گفت: میتوان مطالب را با زبان ساده و الگو برداری مناسب آموزش داد.

این کارشناس آموزش تصریح کرد: در موضوع تقویت حافظه در تمام دنیا تنها ۲۰ روش شناخته شده این در حالیست که در تکنیک های آموزش ما ۳۰ روش دیگر نیز تهیه و احصاء شده که کارکردی بسیار مثبت داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.